Światowe gwiazdy futbolu – Maradona

Gwiazdy z Argentyny

Diego Maradona, a w zasadzie Diego Armando Maradona to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie i rzecz jasna każdy musi się z tym zgodzić.

Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że ten znakomity napastnik to gwiazda światowego formatu, za którą z pewnością w Argentynie tęsknią do dziś i to nawet mimo tego, że mają oni obecnie jednego z dwóch najlepszych piłkarzy na świecie, a więc Lionela Messiego. Nie da się ukryć, że za Maradoną tęsknią także w Neapolu, bo to właśnie dzięki niemu Napoli dwa razy mogło cieszyć się z mistrzostwa Półwyspu Apenińskiego.

Mistrz z Meksyku

Biorąc pod uwagę karierę reprezentacyjną, to jego największym sukcesem jest rzecz jasna mistrzostwo świata z roku 1986, kiedy to Mundial odbywał się w Meksyku. Sam Maradona został wówczas najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Niewiele brakowało, aby ten sukces słynny Argentyńczyk powtórzył cztery lata później we Włoszech. Wówczas Argentyńczycy w finale 0:1 przegrali z reprezentacją Argentyny, co gorsza bramkę tracąc z rzutu karnego na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Mistrzostwa Włoch

Czasy, w których Maradona grał w Napoli, z pewnością dla obecnego klubu Arkadiusza Milika były najlepsze w historii. Za kadencji Argentyńczyka klub z Neapolu nie tylko dwa razy sięgnął po mistrzostwo Italii, ale także triumfował w Pucharze UEFA. Wcześniej grał on natomiast w hiszpańskiej Barcelonie, z którą wygrywał Puchar Króla, Puchar Ligi Hiszpańskiej i Superpuchar Hiszpanii.

2 comments

Comments are closed.