Światowe gwiazdy futbolu – Ronaldinho

Gwiazdy z Brazylii

Kolejną gwiazdą światowej piłki, o której wspominamy jest Ronaldinho Gaucho, a w zasadzie Ronaldo de Assis Moreira. Zauważmy od razu, że jest to kolejny Brazylijczyk, który tylko uświadamia nas w tym, że to właśnie w „Kraju Kawy” rodzą się największe piłkarskie talenty, a przynajmniej jest ich tutaj najwięcej. Dziś jest on między innymi ambasadorem słynnej Barcelony, choć nie jest tajemnicą, że Ronaldinho nie przykłada wielkiej wagi do swoich zawodowych obowiązków, a oddaje się dobrej zabawie. Tak samo było jednak też w ciągu kariery, gdyż wielu zarzucało mu, że za dużo imprezuje.

Mistrz świata

Ronaldinho na swoim koncie może zapisać tylko albo i aż jedno mistrzostwo świata, które wywalczył w roku 2002, kiedy to występował w drużynie narodowej między innymi z Ronaldo czy Rivaldo. Poza tym zauważmy tutaj, że ma on na swoim koncie wiele sukcesów indywidualnych. Do tych największych zaliczyć trzeba Złotą Piłkę France Football w roku 2005 oraz nagrodę dla Najlepszego Piłkarza Świata FIFA. Ten tytuł zgarniał w latach 2004 i 2005, a rok później znalazł się na miejscu trzecim.

Kariera

Ronaldinho swoją karierę rozpoczął w Gremio Porto Alegre. Następnie pozyskało go PSG. Tu stał się prawdziwą gwiazdą, która czarowała nie tylko na francuskich, ale także i europejskich boiskach. Nic w związku z tym dziwnego, że po mistrzostwach świata w roku 2002, o Brazylijczyka zaczęli ubiegać się najwięksi w europejskiej piłce, a więc Manchester United, Real Madryt oraz FC Barcelona. Ronaldinho wybrał opcję numer trzy i przez wiele lat był najlepszym piłkarzem „Dumy Katalonii”, z którą 2006 roku zdobył tytuł Ligi Mistrzów. Potem grał jeszcze w AC Milan oraz Flamengo.

2 comments

Comments are closed.