Tags:

Polski język, trudny język. Juventus przekręca nazwisko Szczęsnego

Gwiazdy z Europy

Szczesney – koszulkę z takim nazwiskiem dostał Wojciech Szczęsny od superbet Juventusu Turyn, z którym kilka dni temu związał się czteroletnim kontraktem.

 

– Czekałem długo na ten dzień, ale jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem. Przyszedłem do Juve, aby grać, ale oczywiście doskonale rozumiem rolę Buffona. Jestem tu pierwszy dzień i już z nim porozmawiałem. Jest legendą piłki, jestem szczęśliwy, że będę z nim trenował. Mam 27 lat i chcę wygrywać. Ten klub ma odpowiednią mentalność, by zwyciężać – mówił Szczęsny na pierwszej konferencji prasowej, tuż po podpisaniu kontraktu z Juventusem.

 

Dzień później polski bramkarz wyleciał z nowym klubem na tournée do Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam zostało zrobione zdjęcie, na którym widać, jak Szczęsny siedzi w bramkarskiej bluzie z przekręconym nazwiskiem na plecach.

 

Juventus w trakcie tournée zagra mecze sparingowe z Barceloną, PSG i Romą. W którymś z tych spotkań Szczęsny powinien zadebiutować w barwach nowego zespołu. W trakcie sezonu Polak będzie głównie zmiennikiem utytułowanego Buffona, ale szefowie klubu mieli mu obiecać, że zagra przynajmniej 20 meczów.