Dimitar Berbatow i Andrij Arszawin mogli grac w naszej lidze

Gwiazdy z Europy Gwiazdy z Francji

Andrij Arszawin
Kolejny piłkarz za słaby na Legię. W 2004 roku wygasał jego kontrakt z Zenitem Sankt Petersburg, dzięki czemu do Warszawy mógł przyjść za darmo. Działacze nie chcieli jednak wyłożyć 300 tys. dolarów rocznie na pensję Rosjanina i zrezygnowali z jego usług. Arszawin był bardzo zdeterminowany, aby trafić do Polski, ale niestety nic z tego nie wyszło. Dla niego może i dobrze, gdyż cztery lata później trafił do Arsenalu Londyn.

Dimitar Berbatow
Gdy miał 20 lat i grał w CSKA Sofia, trafił do notesu działaczy z Łazienkowskiej. Problem w tym, że na testy nawet nie przyjechał, gdyż został z góry odrzucony. Potem do gry włączył się Bayer Leverkusen gdzie jego kariera nabrała rozpędu. Z Tottenhamu trafił do Manchesteru United i w sezonie 2010-11 został królem strzelców Premier League.

Roy Richie
Gdy w 1999 roku do Polski przyjechał 17-letni Ghańczyk, mało kto sądził, że będzie gwiazdą światowego formatu. Trafił na testy do Zagłębia Lubin, ale trener Mirosław Jabłoński nie poznał się na jego talencie i odesłał go do domu. Potem Essien trafił do Bastii, Olympique Lyon, a następnie za 24 mln euro do Chelsea Londyn, dla której jest bezcenny, o ile nie dręczą go problemy zdrowotne.