Światowe gwiazdy futbolu – Zinedine Zidane

Gwiazdy z Francji

Piłkarza, jakim jest Zinedine Zidane, chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, ponieważ nie jest żadną tajemnicą, że jest to jeden z najlepszych zawodników w historii nie tylko francuskiej, ale także i europejskiej piłki. We Francji ceni się go na równi z samym Michaelem Platinim, co świadczy o nim tylko i wyłącznie dobrze. Dziś Zidane nie zachwyca nas już na boisku, ale nie wycofał się z piłki. Jest bowiem trenerem jednej z najlepszych drużyn na świecie, a więc Realu Madryt, z którym wygrał już zresztą Ligę Mistrzów.

MVP mistrzostw świata

Zidane ma na swoim koncie między innymi mistrzostwo świata z roku 1998, kiedy to poprowadził „Trójkolorowych” do tego ogromnego sukcesu. Poza tym może też pochwalić się medalem srebrnym za MŚ w roku 2006. Te kojarzą mu się pewnie zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Warto dodać, że został na tym turnieju uznany za najlepszego zawodnika, to jednak w finale się nie popisał i dostał czerwoną kartę za uderzenie Marco Materazziego, który najprawdopodobniej obraził jego rodzinę. Co ważniejsze był to ostatni mecz Francuza w reprezentacji.

Zwycięzca Ligi Mistrzów

Zauważmy tutaj, że w barwach Realu Madryt zdobył on Ligę Mistrzów nie tylko jako trener, ale także i piłkarz. Miało to miejsce w roku 2002, kiedy to „Królewscy” zmierzyli się z Bayerem Leverkusen, a Zidane zdobył w tym finale jedną z bramek i był to gol szczególnej urody. Dodajmy jeszcze, że w latach 1998, 2000 i 2003 zostawał on najlepszym piłkarzem według FIFA.

2 comments

Comments are closed.